A lengyel válogatott 3:0 arányban győzött Bukarestben a román nemzeti tizenegy ellen, így nagy lépést tett a 2018-as Világbajnokság felé. A fehérsasos alakulat jelenleg vezeti az E-csoportot úgy, hogy két közvetlen riválisa ellen két meccsből eddig hat pontot gyűjtött be.

A román-lengyel mérkőzésre éppen november 11-én, tehát a Lengyelország Függetlenségi Napján került sor a román fővárosban. Ünnepelni érkezett tehát kb. 3000 ezer lengyel szurkoló. Az utóbbi időben egyébként úgy tűnik, hogy míg a válogatott hazai meccseire az ún. piknikezők járnak, addig idegenben összeállnak a különböző, főképpen alacsonyabb osztályú klubok táborai. Így ott voltak Bukarestben a Lech mellett az ŁKS, a Chrobry, Stilon, Górnik, GKS, Odra stb. táborok. A románoknál pedig a Dinamo és a Steaua ultrái, valamint a válogatott csoportja, az Uniti Sub Tricilor volt jelen a legnagyobb számban. A két bukaresti csapat ultrái szokás szerint időnként összeverekedtek…

A mérkőzés forró hangulatban kezdődött. Az első öt perc gyakorlatilag a románok petárdázásától volt hangos, de ez mintha a saját csapatukat sokkolta volna. A játékban határozottan a lengyelek voltak aktívabbak. Már a 6. percben meg is szerezhették volna a vezetést, miután Piszczek indította Lewandowskit, aki egy szép labdaátvételt követően a tizenhatoson belülről lőtt magasan a kapu fölé. Négy perccel később pedig Grosicki lőtt, Tătărușanu magabiztosan védett. Nem úgy a 11. percben! Kamil Grosicki a félpályánál kapta meg a labdát, és köszönte szépen, egyedül lefutotta az egész román védelmet, majd védhetetlenül bombázott a román kapuba. Gyönyörű gól volt! Ráadásul november 11-én a 11. percben a 11-es számú játékos szerezte!

A gól után a lengyelek továbbra is lendületben maradtak. Piotr Zielinski kétszer is helyzetbe került, de Grosicki és Błaszczykowski is próbálkozott lövésekkel. A legnagyobb román helyzetre a 32. percben került sor, amikor Vlad Chiriches maradt egyedül, de lövését Fabiański szépen védte.

Eközben a lelátón is zajlottak az események. A román biztonságiakkal többször összecsaptak a vendégszurkolók. A románokat külön felidegesítette, hogy a lengyelek „Ria, Ria, Hungária!” rigmusokkal hergelték őket. Ezúttal is köszönjük a lengyel barátainkat ezeket a szép pillanatokat! A román szurkolók a második félidő 55. percében érték el mélypontot, amikor csapatuk éppen szöglethez készülődött, az ötösön belül álló Lewandowski mellé dobtak egy petárdát. A robbanás akkora volt, hogy még a méterekkel arrébb álló román kapus is a fejéhez kapott. Lewandowski persze összeesett, percekig ápolták. Valószínűleg a hallása mehetett el egy pár percre, ám ez nem gátolta meg abban, hogy végül visszatérjen és nemes bosszút álljon!

A lengyel klasszis végül a 83. percben lőtte ki a hosszú sarkot, majd a 90. percben harcolt ki egy büntetőt, amit be is lőtt. Ezzel 3:0 arányban a lengyelek győztek!

Összességében a játék minden elemében jobbak voltak a lengyelek, mind fizikálisan, mind taktikailag, mind pedig pszichológiailag a románok fölé nőttek. Lewandowski pedig ismét zseniális volt. Négy forduló után 7 góllal áll. A románokra meg remélhetőleg súlyos büntetés vár…

Románia – Lengyelország 0:3 (0:1)
Gólok: Kamil Grosicki 11, Robert Lewandowski 82, 90 (11-esből)

Románia: 12. Ciprian Tătărușanu – 2. Romario Benzar, 6. Vlad Chiricheș, 21. Dragoș Grigore, 3. Alin Toșca – 8. Adrian Popa (46, 9. Florin Andone), 15. Răzvan Marin, 5. Ovidiu Hoban (46, 18. Andrei Prepeliță), 23. Nicolae Stanciu (82, 13. Claudiu Keșerü), 7. Alexandru Chipciu – 19. Bogdan Stancu.

Lengyelország: 22. Łukasz Fabiański – 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Artur Jędrzejczyk – 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 8. Karol Linetty (70, 5. Krzysztof Mączyński), 19. Piotr Zieliński (80, 7. Łukasz Teodorczyk), 11. Kamil Grosicki (89, 17. Sławomir Peszko) – 9. Robert Lewandowski.

Sárga lapok: Benzar, Andone.
Nézőszám: 48 531.

3b1d54fb8158a4b1ba4c126b8323a96a 15000864_1691723384385893_2010400363106419774_o 15002485_1691723444385887_3641032675861113632_o 15003272_1691723464385885_930003909473066125_o 15042187_1691723514385880_7989893067828875469_o 77650405ec49ff55193a9ba364dbaab4 b29009dc6babb938a467e47fe0cc94ba

Be the first to comment on "Lewandowski két góllal válaszolt a román petárdára | Fantasztikus lengyel győzelem Bukarestben!"